G-Vibe Vibrator
Informatie
The G-Vibe Vibrator has a perfectly curved shape designed to target the G-spot. It offers 10 vibration speeds, from gentle to powerful. Made from body-safe silicone and fully waterproof (IPX7), it can be used safely in the bath or shower. USB rechargeable with a full charge in 2.5 hours. Provides up to 90 minutes on low speed or 40 minutes on high. The memory function starts on your last speed, and the travel lock prevents accidental activation. A great option for deep internal stimulation and strong vibration power.
CalExotics has been consistently turning ‘fantasy into reality’ for over a decade. With an, unparalleled, attention to detail, CalExotics’ Founder and Owner Susan Colvin, has made the California Exotic Novelty brand synonymous with Quality Adult Toys. The fact that CalExotics is a female owned and operated company, plays no small part in their meteoric rise to the top of the Adult Toy and Novelty industry.
Eigenschappen
| Barcode | 716770112446 |
|---|---|
| Modelnummer | 27711 |
| Kleur | Paars |
| Collectie | Toys |
| Artikelgroep | Vibrators |
| Productgroep | G-Spot Vibrators |
| Merk | CalExotics |
| Label | Rave |
| Land van herkomst | China |
| Buitendoos aantal | 12 |
| Verpakking | Box: 24 x 7.5 x 4.25 cm |
| Verpakkingshoogte (cm) | 24 cm |
| Verpakkingsbreedte (cm) | 7,5 cm |
| Verpakkingsdiepte (cm) | 4,25 cm |
| Gewicht per eenheid (kg) | 0.23 KILOGRAMS |
| Materiaal | Silicone (massager, button, charging port) ABS with PU Cote (base) |
| Materiaalgroep | Silicone |
| Eigenschappen | Vibrating |
| Productafmeting | 10.8 x 3.3 cm (shaft) – 15.3 x 3.8 cm (overall) |
| Batterijen | Lithium Ion |
| Oplaadbaar | Ja |
| Gebruiktijd (minuten) | 90 |
| Laadtijd (minuten) | 150 |
| Waterbestendigheid | IPX7 Waterproof |
| Vibratiestanden | 10 |
100% discreet
Neutrale verpakking zonder vermelding van inhoud of afzender.
Veilig bestellen
Betalen via iDEAL | Wero, Klarna en creditcard met beveiliging.
Deskundig advies
Experts sinds 1953 met focus op materiaal, comfort en kwaliteit.
Laagste prijsgarantie
Altijd een scherpe prijs. Elders goedkoper? Laat het ons weten.

















Reviews & ervaringen
Er zijn nog geen beoordelingen.